Epickie Sprawozdanie

By Mefi • Relacje • 1 Mar 2013

Dnia 23.10.2010 odbył się długo wyczekiwany przez świat konwent Epic. Miejscem konwentu była Szkoła Podstawowa im. Alfa Liczmańskiego w Gdańsku. Już przed wejściem gości witały kolorowe balony, które zapowiadały feerię barw i strojów w które były przyodziane uczestniczki oraz uczestnicy.
Epic był jednodniowym eventem, na którym było mnóstwo atrakcji (pozwoliłem sobie na szkolne sformułowanie). Program zawierał punkty typowo RPGowo-LARPowe, Mangowe, planszówkowe i wiele innych. Epic był chyba jednym z niewielu konwentów gdzie JEEPy miały swój własny „room” – z czego niezmiernie się cieszę.

epic_02

 

 

 

 

 

 

 

Wg mnie największe hity konwentu to Mafia Konwentowa oraz Wormsy. Mafia Konwentowa była przeróbką dobrze znanej gry o nazwie Mafia, gdzie szeryfa, mafiozów, złodziei zastąpili m.in. Orgowie, Gracze, Fanstaści i inni. Punkt programu był tak oblężony, że organizatorzy musieli wpuszczać do sali 20 osobowe grupy jedna po drugiej – gratuluję pomysłu.
Wormsów chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Znów szczelnie zawinięci biedacy w plastikowe worki walczyli bronią szerokiego rażenia (aż 70cm) ku uciesze swoich panów i widzów. Na zdjęciach można zobaczyć kto bawił się najlepiej – biedne wormsy czy organizatorzy:)
„Who’s the line” robione przez Miraża zebrało większą część konwentowiczów. Jak zwykle ochotnicy musieli stawiać czoła scenkom wymyślonym przez osoby wypełniające ankiety. Nie było łatwo, jednak podołali wyzwaniu ku uciesze bezlitosnej widowni.
Na szczególne brawa zasługuje Kafejka Steampunkowa gdzie w klimacie magii i pary można było zjeść domowe wypieki oraz napić się kawy oraz herbaty.
Oczywiście, nie zabrakło prelekcji, konkursów czy karcianek. Można powiedzieć, że Epic obfitował w takie atrakcje. Należy też wspomnieć o niebieskim lisku, który zjawił się w połowie konwentu stając się maskotką wszystkich dziewczyn:).

epic_01

Na zakończenie chcę podziękować twórcom Epica, za epicki wysiłek jaki włożyli w przygotowanie tego konwentu. Mam nadzieję, że za rok znów będę mógł wziąć w nim udział (jeśli ochrona mnie wpuści:) ).

Mateusz „Uhanimar” Zachciał

epic_04

Tags: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *