Nasze imprezy

By admin • • 27 Gru 2012

Imprezy organizowane przez Klub Fantastyki Zardzewiały Topór

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich imprez cyklicznych, które regularnie organizujemy jako Klub Fantastyki Zardzewiały Topór. Są to głównie dwa ogólnopolskie konwenty larpowe:

  • SPOT – SPOT-kanie z larpami
  • Projekt: Tygodniówka
  • Inne wydarzenia

spot_2015_1424529840

SPOT – czyli SPOT-kanie z larpami (maj)

SPOT to larpowe spotkanie fajnych ludzi i dobrych gier – czyli mnóstwo wspaniałej zabawy, konkretnych gier oraz niepowtarzalnego klimatu bez zbędnego, nudnego teoretyzowania. To impreza przyjazna nowym graczom oraz świetny sposób na złapanie wiatru w żagle dla starych wyjadaczy. Właśnie ten unikalny biwakowo-konwentowy styl SPOTa przyciąga graczy i twórców z całej Polski.

Dla tych, którzy chcieliby poturlać kośćmi przy klasycznej grze fabularnej przygotowana została Jaskinia RPG, a dla fanów planszówek Games Room obsługiwany przez blogowiczów z JaTyGry.

Do tej pory odbyło się siedem edycji SPOTa. Pierwszy raz zorganizowaliśmy konwent w roku 2010.

Strona interntowa: www.spot.larp-zt.pl

t2014-all

Projekt: Tygodniówka – (lipiec/sierpień)

Tygodniówka jest kilkudniowym konwentem gier fabularnych i terenowych o długiej tradycji sięgającej roku 2004. Początkowo trzymaliśmy się idei wielodniowego larpa w klimatach klasycznego świata fantasy, obecnie jednak postawiliśmy na większą różnorodność punktów programu. Podstawowy cel, jaki przyświeca nam w organizacji gier i larpów to nie ograniczać się oraz stale się rozwijać.

Dzięki temu miłośnicy klasycznego dark fantasy znajdą dla siebie między innymi warhammerowego larpa Gedeona prosto z wioski Breitblatt. Natomiast fani klimatów survivalowych i zombie-apokalipsy docenią kolejną, piątą już edycję kultowego larpa „Zombie”, a zwolennicy science-fiction zakochają się w klimatach licznych jeepów autorstwa Mata. Dla osób spragnionych szczególnie mocnych wrażeń będzie możliwość zagrania w larpy nowatorskie czy eksperymentalne.

Tygodniówka to również jeepformy (np. Whoseline) czy też gry terenowe (SNOT-Ball, Polowanie na Wilkołaki, Artefakt) oraz wiele innych spontanicznych gier. Czeka na Nas także prywatna plaża, wieczorne ogniska, turnieje walki bronią otulinową i same okołolarpowe przygody.

Strona internetowa: tygodniowka.larp-zt.pl

zimowe

Inne wydarzenia

W ciągu całego roku organizujemy masę innych larpów i jeepów na różnych konwentach (m.in. na  Coperniconie czy Pyrkonie) oraz pojedyńcze wydarzenia w Gdańsku (kilka razy w roku). Oprócz tego regularnie co jakiś czas organizujemy w Pubie Polufka „integracje ZT”, żeby się spotkać i pogadać.

Śledź nas fanpage na Facebooku, aby być na bieżąco z naszymi projektami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *