Potęga – podsumowanie larpa

By admin • Aktualności, Larpy, Nasze gry, Relacje • 2 Sty 2014

potega-fb-baner

Wstęp

Główna oś fabularna larpa POTĘGI dotyczyła dowódcy fortu który za sprawą pewnego zdarzenia w jego przeszłości, został naznaczony piętnem reinkarnacji. Wszystkie swoje poprzednie wcielenia oraz wszystko czego do tej pory się nauczył doskonale pamiętał.
Jego problemy i perypetie związane z podległymi mu żołnierzami rozwinęły się jeszcze bardziej gdy okazało się iż fort potrzebuje na gwałt żywności i wody. Do tego morale wojska zawisły na włosku gdy okazało się, że do pobliskiej granicy prawdopodobnie zbliża się armia tajemniczego nieumarłego Hrabiego. Prócz tego, w pobliskiej wiosce zaczął szerzyć się po cichu kult chaosu.
Na samym początku larpa nikt z żołnierzy Fortu nie zdawał sobie sprawy, że pertraktacje z wieśniakami mogą skończyć się (w najlepszym przypadku) źle. Dlatego dalszy rozwój wydarzeń sam z siebie stawał cię ciekawą historią.
Dodam jeszcze, że oprócz osi głównej, było kilka mniejszych zadań globalnych i wiele zadań opcjonalnych które mogły ale nie musiały zostać wykonane przez graczy.

DSC_0011

Rozwinięcie

Zanim podsumuję larpa, to wpierw wspomnę o kilku ważnych rzeczach. „Potęga” został przewidziany na dwudziestu graczy. Po rozmowach z graczami przygotowałem ich w sumie dwadzieścia 23. Niestety z przyczyn niezależnych na grę dotarło piętnastu graczy. Jest to smutne, zważywszy, że często pada stwierdzenie w wielu kręgach, że w Trójmieście nikt nic nie organizuje ani nic się nie dzieje. To spowodowało pewne zgrzyty fabularne które musiałem na bieżąco prostować i zmieniać tak aby nic się nie posypało. Poziom klimatu wprowadzony przez graczy był na dobry poziomie, zadowalającym, tak jak i same ich stroje. Larp obył się bez większej bitwy, chodź chodzą słuchy, że gdyby trwał jeszcze chwilę to takowa by się wywiązała. Jeżeli chodzi o jakieś błędy fabularne, zapewne nalazło by się kilka niedociągnięć z mojej strony, ale no cóż. Nie jestem nieomylny, chodź muszę przyznać staram sie jak mogę aby do fabuły nie było żadnych zarzutów. Rekwizyty były na poziomie dobry, ale miecz w skale wykonany przez Plebana był po prostu przekozacki! Chwała mu za to po wsze czasy!

DSC_0005

 

Film

Zakończenie

Jeżeli chodzi o moje prywatne odczucia. Larp wyszedł na 5- w skali ocen szkolnych. Kontynuacja fabularna jest właśnie pisania i moderowana. Dlatego mam nadzieje, że znów porwiemy wszystkich graczy w wir Warhammerowego świata, tak szybko i silnie, że po kolejnym larpie pozostanie niedosyt i chęć kolejnej gry!

Z pozdrowieniami
mistrz fabuły
Vito.

Galeria

Zobacz pełną galerię.

Wybrane zdjęcia:

DSC_0011 DSC_0018
DSC_0118 DSC_0145 DSC_0206 DSC_0236 DSC_0263 DSC_0275

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *