Relacja z Projektu Tygodniówki 2010

By Mefi • Relacje • 1 Mar 2013

Projekt Tygodniówka 2010 (T2010) odbył się w Przywidzu w dniach 24-28.07.2010. Brało w nim udział ponad 40 uczestników. T2010 jest konwentem organizowanym przez Klub Fantastyki Zardzewiały Topór przy pomocy Pracowni Komiksowej i firmy MM-Action s.c.

Na początku chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom. Dzięki za przybycie i budowanie niesamowitego klimatu.

zdjecie_003

Główną atrakcją Tygodniówki 2010 była Gra Główna przygotowana przez grupę ZT pt. „Przebudzenie”. Trwała on 2 dni i składała się z 3 rozdziałów. Akcja larpa toczyła się w naszym autorskim świecie Zardzewiałego Topora. Każdy rozdział uchylał rąbka tajemnicy, którą krył wielki totem stojący na terenie nihilickiej wioski. Mam nadzieję, że intryga na przestrzeni dziejów Wam się podobała.

zdjecie_007

W poniedziałek , nazwanym Post-Apo Monday, ekipa Zardzewiałego Gazowca przygotowała LARPa pt. „Śliska Sprawa”. Było to świetne połączenie rasowego larpa i ASG – ludzie z i bez replik bawili się po prostu wyśmienicie. Fabuła była kontynuacją zeszłorocznego larpa.
Ta sama ekipa przygotowała „Plebeja” (czyli gry i zabawy plebejskie), gdzie $ drużyny zmagały się o zwycięstwo. W tym roku był naprawdę super i wszystkie gry były świetne i dopracowane. Powiem tylko, że nadal nie pamiętam jak nazywa się stolica Sri Lanki:)

zdjecie_009

Teraz będę się chwalić. Otóż jako pierwsza grupa LARPowa w Trójmieście zrobiliśmy Jeepy. Dwa razy poprowadziłem gotowy scenariusz „Upgrade” autorstwa Tobias’a Wrigstad, Thorbiörn’a Fritzon i Olle’a Jonsson. Zabawa była naprawdę przednia. Takie możliwości jakie daje ta forma gry jest naprawdę imponująca. Dzięki wszystkim graczom za zaufanie i poddanie się eksperymentowi.
Drugiego Jeepa poprowadziła Dzas, którego wymyśliła prawie na poczekaniu – tytuł roboczy brzmiał „Kolacja u bogatego wuja” – jak się domyślacie był to Jeep detektywistyczny.

Będziemy pretendować do miana 3 grupy w Polsce organizującej tajemnicze Jeepformy:D

zdjecie_021

Odbyło się również parę larpów w naszej karczmie min. „Zdrada Śmierci” (Art), „Scarface” (Mario), „DKD” (Vit), „Blood Trek 2” (Mat).

Mieliśmy również debiut – Kuba vel Mefi przygotował swoją pierwszą grę terenowa pt. „Poszukiwacze Skarbów”. Gratuluję świetnego pomysłu. Jako 4 drużyny poszliśmy odkopywać skarby (z prawdziwymi łopatami) do lasu. Każda drużyna dodatkowo została wyposażona we wskazówki, z których musiała korzystać. Niektórzy gracze z emocji zaczęli kopać własnymi rękoma – gratuluję determinacji.

zdjecie_0261

Poza opisanymi powyżej na T2010 było wiele innych atrakcji, takich jak Snot-Ball, kąpiele w jeziorze, całonocne siedzenie przy ognisku, kiełbaski, grill, gotowanie nad ogniem, nocna sesja z Vitem i wiele innych.

Nasza Tygodniówka staje się konwentem ogólnopolskim i europejskim – mieliśmy gości ze Szwecji i z Gniewu🙂 Dzięki za pokonanie tylu kilometrów i dotarcie do Przywidza.

zdjecie_027

Wszystkim jeszcze raz dziękuje za uczestnictwo, Organizatorom za ogrom pracy jaki włożyli w przygotowanie i prowadzenie Projektu Tygodniówka 2010. Było dużo nowości, dużo nowych graczy jednak klimat pozostał nadal taki sam – wesoły, niemalże rodzinny i przede wszystkim larpowy:)

Do zobaczenia za rok na SPOCie 2011 i na Tygodniówce 2011.

zdjecie_081

Mateusz „Uhanimar” Zachciał

zdjecie_140

Tags: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *