„Upgrade” na Tygodniówce 2010 – relacja

By Mefi • Relacje • 1 mar 2013

W tym roku postanowiłem poprowadzić tajemniczego Jeepa podczas Tygodniówki 2010. Słuchając zaleceń specjalistów wybrałem scenariusz „Upgrade” autorstwa Tobias’a Wrigstad, Thorbiörn’a Fritzon i Olle’a Jonssona. Miałem dużo obaw jak to wyjdzie, czy się uda, czy podołam wyzwaniu. Jednak jak tylko zaczęliśmy grę wszystko poszło jak z przysłowiowego płatka. Przede wszystkim muszę podziękować moim graczom za zaufanie i chęć poddania się eksperymentowi. W Jeepie wzięło udział 10 graczy (4 pary uczestników teleturnieju oraz 2 osoby grające role pomocnicze).

Po krótkim wprowadzeniu graczy w tajniki rozgrywki, rozdałem wszystkim karty postaci. Wspólnie wybraliśmy formę komedii. Teleturniej o nazwie Upgrade rozpoczęliśmy przesłuchaniami każdej z par przez ekipę telewizji. Pary były brane w ogień krzyżowy, jednak się wybroniły. Między innymi w programie wzięło udział rodzeństwo udające parę, również świeżą parę, która znała się od dwóch miesięcy.

Kolejną sceną były szybkie randki, na których wierność naszych uczestników została nastawiona na próbę. Żaden osoba mimo różnych i skomplikowanych sytuacji osobistych nie zdecydowała się na zmianę partnera, z którym miała spędzić tydzień w luksusowym hotelu.

Przyszła kolej na sceny, które wybierali producenci – liczyła się tylko wysoka oglądalność – makabra i skandale były na porządku dziennym. Sceny rodem z Piły i groteska były na porządku dziennym.

Przyjrzeliśmy się również scenom z przyszłości naszych Drogich Uczestników, kiedy to spotkali się po latach w karambolu na autostradzie. Wpierw uczestnicy zdarzenia powitali się serdecznie, jednak nagle zaczęła się awantura i wypominanie zdarzeń z teleturnieju, które skończyło się bójką:)

Na koniec teleturnieju pary głosowały czy chcą zostać razem czy dokonać zmiany. 2 pary pozostały bez zmiany, w pozostałych dwóch parach zdania były podzielone.

Myślę, że jeep się udał i podobał się graczom. Wszyscy się dobrze bawili i naprawdę wczuli się w swoje postacie. Myślę, że to nie ostatni jeep jaki poprowadzę, już mam parę pomysłów…

Mateusz „Uhanimar” Zachciał

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że jesteś człowiekiem - przepisz tekst z obrazka

Please type the characters of this captcha image in the input box

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>