SPOT-kanie z larpami

Po dwuletniej pandemicznej przerwie wreszcie mamy okazję zaprosić Was na XI edycję SPOT-a, w nieco odświeżonej formie i nowym miejscu 🙂 .


 

Data i miejsce

SPOT 2022 odbędzie się w dniach 22.04 – 24.04.2022 na terenie ośrodka Żabi Dwór przy ulicy Jałowcowej 3 w miejscowości Ostrzyce w Województwie Pomorskim.

 

Uczestnikom i Twórcom oferujemy nocleg w pokojach 3-8 osobowych. Na miejscu mamy do wyłącznej dyspozycji 5 sal larpowych, dużą salę socjalną, saunę, jaccuzzi, grilla, ognisko oraz parking. Teren jest ogrodzony, zielony i na uboczu.


 

Akredytacja

Pełna: nocleg w pokoju standardowym 3-8-os (54 miejsca):  260 zł

Pełna: nocleg w pokoju ekonomicznym 8-os (16 miejsc, niższy standard):  220 zł

 

Zniżka dla Twórców:  100% larp autorski / 50% print&play, freeform i inne (w momencie akredytacji, po zaakceptowaniu Punktu Programu, zniżka do podziału na wszystkich twórców gry)

 

Zniżka „Ja+2”:  100% za sprowadzenie na SPOT-a 2 nowych osób (które pierwszy raz będą na SPOT-cie, zniżka zwracana na miejscu po przyjeździe)

 

Akredytacja odbywa się poprzez platformę Snailbook.

 

Regulamin konwentu.

 

Czym jest SPOT?

SPOT jest odbywającym się wiosną konwentem larpów, gier fabularnych i terenowych oraz freeformów, organizowanym od 2010 roku przez Klub Fantastyki Zardzewiały Topór.

 

To mnóstwo wspaniałej zabawy, konkretnych gier oraz niepowtarzalnego klimatu bez zbędnego, nudnego teoretyzowania. Z założenia jest przede wszystkim imprezą przyjazną nowym graczom i początkującym twórcom oraz świetnym sposobem na ponowne złapanie wiatru w żagle dla starych wyjadaczy.
 
Nasze konwenty mają luźną atmosferę, staramy się też zadbać o integrację między Uczestnikami poprzez wieczorne imprezy, grille i ogniska.
 
W trakcie SPOT-a odbywa się także Gala Czary, podczas której nagradzamy najlepsze larpy, jakie odbyły się w trakcie imprezy, a także zwycięzców organizowanych przez nas konkursów. 
 

Zachęcamy do przejrzenia zdjęć z wcześniejszych edycji, zajrzenia na naszego facebooka i odwiedzenia nas w Ostrzycach.

Program

Informacje na temat zgłoszonych Punktów Programu znajdziecie na Snailbooku oraz naszym facebooku, zachęcamy do zapoznania się z nimi.

 

Zostań Twórcą

SPOT-a tworzymy nie tylko my, ale także i Twórcy zgłaszający swoje gry. Zachęcamy do spróbowania swoich sił i zostania jednym z nich. Oferujemy:

 • 5 sporej wielkości sal larpowych, w których możecie prowadzić swoje gry.
 • Grono chętnych graczy, którzy z przyjemnością przetestują Wasze pomysły.
 • Możliwość wypożyczenia naszego sprzętu – m. in. rzutnika, maszyn do dymu, nagłośnienia oraz wszelkiej maści rekwizytów. W razie pytań o dostępność konkretnych rzeczy prosimy się kontaktować przed konwentem.
 • Możliwość konsultacji z nami i wsparcie merytoryczne w kwestii organizacji gry na SPOT-cie.
 • Zniżki za zaakceptowane przez nas Punkty Programu – 100% za larpa autorskiego oraz 50% za print&playa, freeforma i inne (zniżka do podziału na wszystkich twórców gry).
 • Zgłoszenia przyjmujemy do 28.02.2022 poprzez platformę Snailbook.
 • Zasady zgłaszania Punktów Programu oraz przyznawania zniżek.
 

Tegoroczni Twórcy

Wprawdzie do SPOT-a jeszcze sporo czasu, ale możemy uchylić rąbka tajemnicy i powoli zacząć zdradzać Wam jacy Twórcy zawitają na naszym konwencie. Sami nie możemy się doczekać tego, co dla nas wszystkich przygotują :).

Na SPOT-a zawitają między innymi:

 • Robert Klawikowski,
 • Jakub „Krassus” Krassowski,
 • Krystian Kujawski,
 • Tomasz „Vali” Kwarciński,
 • Zofia „Zula” Skowrońska.
 • Jakub Kołodziejczak

Jeśli chciałbyś lub chciałabyś również dołączyć do tego zacnego grona, to zachęcamy do zgłoszenia swojego własnego Punktu Programu do 28.02.2022 poprzez platformę Snailbook.

Czary

Czary to prawdopodobnie najbardziej sprawiedliwy konkurs na najlepszego larpa przeprowadzonego podczas SPOT-a. Dlaczego sprawiedliwy? Bo głosują w nim sami uczestnicy!

 

Twórcy prezentują swoje gry przed najbardziej wymagającym jury, jakie można sobie wyobrazić – czyli przed samymi graczami, którzy w skali punktowej oceniają Punkt Programu po jego zakończeniu. Na podstawie tych ocen wyłaniamy zwycięzców.

 

Autorzy trzech najlepszych gier zostaną uhonorowani podczas „Śniadania z Twórcami”, które odbędzie się ostatniego dnia konwentu.

 

Będzie to już IX edycja Czar, których pomysłodawcą jest Marek „Gedeon” Bemke. Życzymy powodzenia wszystkim Twórcom i mamy nadzieję, że rywalizacja będzie zacięta.

 

➤ Regulamin Czar 2022
 
➤ Zwycięzcy Czar z lat 2012-2019

Kontakt

W razie pytań, uwag, wątpliwości lub wszelakich potrzeb okołolarpowych sugerujemy skorzystać z poniższych metod kontaktu, abyśmy mogli wyjaśnić nurtujące Was kwestie :).

E-mail: spot@larp-zt.pl

Telefon kontaktowy: 600 302 672

Facebook: nasz fanpage